Okoliczne atrakcje

Nordic Walking – Z kwiatka na kwiatek

Wielkopolskie Centrum Nordic Walking i Narciarstwa Biegowego „Z kwiatka na kwiatek” to pomysł  Stowarzyszenia Bukówka na to, by udostępnić miłośnikom chodzenia z kijkami niezwykłe i piękne szlaki północnej Puszczy Noteckiej. Stowarzyszenie Bukówka powołali właściciele obiektów agroturystycznych. Jego celem jest rozwój turystyki w regionie i jego promocja. Projekt realizowany jest ze środków unijnych w partnerstwie z Gminą Wieleń, Powiatem Czarnkowsko-Trzcianeckim i Nadleśnictwem Krzyż, a patronat nad całością sprawuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Serdecznie zapraszamy na strony Stowarzyszenia gdzie można zapoznać się z dostępnymi szlakami nordic walking, a także pobrać gotowe do wydruku mapki.

Rowery – Michałki

Corocznie w miesiącu wrześniu odbywa się w Wieleniu ogólnopolski maraton rowerowy w kolarstwie górskim „Michałki”. Trasa maratonu przebiega drogą koło naszego domu i jest stale oznakowana co umożliwia treningi przez cały sezon. Podczas jazdy tą trasą można zwiedzić Puszczę Notecką i Drawską!

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat maratonu odsyłamy Państwa do strony internetowej “Michałków”.

michalki

Drawieński Park Narodowy

Miłośnicy przyrody chętnie skorzystają z możliwości zwiedzenia Drawieńskiego Parku Narodowego i zapoznania się z unikalną w skali kraju przyrodą.

DPN

Kąpielisko, plaża, sprzęt wodny, wędkowanie

Miłośników wypoczynku nad wodą ucieszy plaża i kąpielisko z pomostem w Dzierżążnie Wielkim. Można tam spędzić czas na opalaniu, pływaniu, wynająć rowery wodne, łódki a także powędkować. Z naszego gospodarstwa do plaży można dojechać rowerem (szosą lub przez las) lub samochodem.

Spływy kajakowe

Amatorzy wiosłowania też znajdą coś dla siebie. W okolicy można wybrać się na spływ Notecią, Drawą czy Bukówką.

Grzybobranie

Okolice „CHLEBOWEGO” w Dzierżążnie Wielkim to wymarzone tereny leśne. Ze wszystkich stron rozciągają się lasy, w których można zbierać grzyby, jagody i jeżyny. Zapraszamy więc grzybiarzy na jesienne spacery po lesie.